Auto Na Gaz

Reklama: Oklejanie Samochodów

 

Kierowcy chętnie stosują zabiegi, które pozwolą na ograniczenie wydatków związanych z eksploatacją samochodu, zwłaszcza jeśli dotyczy to paliwa, którego cena rośnie praktycznie z dnia na dzień. Dlatego w naszym kraju tak popularna jest instalacja LPG.

Tego typu zasilanie to oczywiście mniejsze wydatki, jednak musimy pamiętać o kilku zasadach związanych z tego typu instalacjami. Aby realnie zaoszczędzić instalacja musi być wykonana profesjonalnie. Jeśli ktoś wykona ją niestarannie możemy narazić się na usterki jednostki napędowej. Wiadomo bowiem że instalacja LPG nie jest zbyt korzystna dla silnika. Pierwszym alarmującym symptomem będzie nierówna praca silnika na biegu jałowym.

Następnie może dochodzić od czasu do czasu do gaśnięcia silnika. Ostatecznie może dojść do tego, że nie będziemy w stanie uruchomić silnika. Naprawa jednostki napędowej jest raczej kosztowne i nie każdy decyduje się na to. Dlatego tak ważna jest jakość wykonanej instalacji. Jeśli zlecimy to osobom niedoświadczonym, które posiadają wątpliwe umiejętność w tej kwestii, możemy narazić się na wyżej przedstawiony scenariusz. W przypadku gazu ważne są także regularne przeglądy, gdyż tego typu rozwiązanie wymaga szczególnej kontroli. Pamiętajmy o tym w momencie gdy będziemy zlecać wykonanie instalacji LPG oraz podczas jej eksploatacji.

Dodaj komentarz