gdj ki

Kolczyki. Jak kupić dopasowane do Twojego ubioru?

Odpowiednio dobrane, stylowe kolczyki stanowią doskonałe wręcz dopełnienie Twojego ubioru. Podkreślą warte wyeksponowania cechy urody, odwrócą uwagę od ewentualnych niedoskonałości i będą znakomicie współgrały z makijażem i fryzurą oraz innymi dodatkami, tak aby każdy detal budował spójny wizerunek.

Ogromny wybór biżuterii dostępnej w sklepach jubilerskich, tak tradycyjnych jak i internetowych, a zwłaszcza kolczyków sprawia, że często może być Ci trudno wybrać coś konkretnego, najbardziej odpowiedniego dla Ciebie. Jeszcze trudniej jest wybrać precjoza na prezent dla bliskiej osoby. Każdorazowo przed kupnem kolczyków warto określić budżet, który zamierzasz przeznaczyć na nową biżuterię. Szukaj kolczyków, które pasują do posiadanej już przez Ciebie garderoby, stanowią jej dopełnienie. Znacznie łatwiej będzie Ci dopasować nową biżuterią do już posiadanych ubrań niż odwrotnie, poszukiwać ubrań, które będą współgrały z nowo zakupionymi kolczykami.

Pomyśl o sytuacjach, w których będziesz je nosić?

Biżuteria o zupełnie innej stylistyce będzie odpowiednia do pracy, gdzie obowiązuje często sformalizowany dress code, inna do stylu casual, a inna do wieczorowej kreacji. Dobierając kolczyki pomyśl o innych dodatkach, które będziesz razem z nimi nosić – całość musi ze sobą współgrać. Nie można też przesadzić z ilością dodatków! Jeśli jednocześnie zamierzasz nosić okazałe naszyjniki i pierścionki, zdecyduj się na małe, proste kolczyki. Jeśli jednak preferujesz duże lub długie wisząc kolczyki, pomyśl z jakich innych akcesoriów zrezygnować.

Wybierając biżuterię zwracaj baczną uwagę na kolorystykę, tak by komponowała się ze strojem. Srebrne lub złote kolczyki lub wykonane z platyny będą uniwersalnym elementem Twojego stroju, pasującym do niemalże każdej sytuacji. Warto rozważyć również zakup biżuterii z dodatkiem kamieni szlachetnych – szmaragdów, rubinów czy znacznie tańszego jaspisu, piasku pustyni, bursztynu. Jeśli jeszcze nie możesz pozwolić sobie na zakup pereł lub diamentowych kolczyków, może warto rozważyć inne kamienie szlachetne lub wręcz przeciwnie – zaszaleć i kupić wymarzoną biżuterię teraz, w myśl zasady, że lepiej mieć kilka sztuk wysokiej jakości, eleganckich i pasujących na wiele okazji. Dokonaj najlepszego dla siebie wyboru!